Back to round index.

Toronto School SCRABBLE Championship
March 30, 2016

Round 1 Alphabetic Team Pairings

TablePlayer Opponent
19Aadithya BVG (A2/Bayview Glen) 2nd Ashley WEST (A9/Western Tech) 1st
20Alex BVG (A4/Bayview Glen) 2nd Bailey HUMB (A8/Humberside) 1st
18Ethan BVG (A6/Bayview Glen) 1st Dominica WEST (A12/Western Tech) 2nd
19Justin BVG (A5/Bayview Glen) 1st Clarinha WEST (A11/Western Tech) 2nd
20Rodin BVG (A1/Bayview Glen) 1st Wylie HUMB (A7/Humberside) 2nd
18Wesley BVG (A3/Bayview Glen) 1st Aidan WEST (A10/Western Tech) 2nd
17Yasein & Maarib BVG (B36/Bayview Glen) 2ndGrayson & Connor BWMR (B24/Bowmore) 1st
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
14Eddie & Joey BWMR (B26/Bowmore) 1stDanica & Fateh DRPK (B17/Deer Park) 2nd
14Evan & Ben BWMR (B20/Bowmore) 1stYonael & Tom VALL (B16/The Valleys) 2nd
17Grayson & Connor BWMR (B24/Bowmore) 1stYasein & Maarib BVG (B36/Bayview Glen) 2nd
15Henry & Zaheen BWMR (B34/Bowmore) 1st Zachary & Elizabeth LBP (B42/Pearson) 2nd
2Lucas & David BWMR (B19/Bowmore) 1stVictoria & Paneet FLCR (B10/Fletcher's Creek) 2nd
1Magnus & Leigh BWMR (B23/Bowmore) 2ndFei & Christoph OGDN (B2/Ogden) 1st
5Nick & Andrew BWMR (B11/Bowmore) 2ndTyler & Eric JMNR (B30/Jack Miner) 1st
3Zoe & Mireille BWMR (B41/Bowmore) 2ndApinayaa & Gurleen FLCR (B14/Fletcher's Creek) 1st
TablePlayer Opponent
16Michael & Jack BRWN (B28/Brown) 1stEmilija & Rachel SWAN (B1/Swansea) 2nd
TablePlayer Opponent
9Ameya & Noah DRPK (B9/Deer Park) 2ndEvelyn & Koko SWAN (B5/Swansea) 1st
14Danica & Fateh DRPK (B17/Deer Park) 2ndEddie & Joey BWMR (B26/Bowmore) 1st
16Max & Ethan DRPK (B7/Deer Park) 2ndJack & Jamie WSWD (B39/Westwood) 1st
TablePlayer Opponent
17Madelyn & Rebecca DOFC (B22/Duke of Connaught) 2ndWilliam & Anirudh UTS (B33/UTS) 1st
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
3Apinayaa & Gurleen FLCR (B14/Fletcher's Creek) 1stZoe & Mireille BWMR (B41/Bowmore) 2nd
13Areeb & Kiran FLCR (B12/Fletcher's Creek) 2ndEric & Evan JMNR (B40/Jack Miner) 1st
11Harman & Navroop FLCR (B13/Fletcher's Creek) 2ndAmy & Anjali SWAN (B4/Swansea) 1st
12Karanvir & Aayam FLCR (B18/Fletcher's Creek) 2ndCameron & Emily UTS (B31/UTS) 1st
2Victoria & Paneet FLCR (B10/Fletcher's Creek) 2ndLucas & David BWMR (B19/Bowmore) 1st
TablePlayer Opponent
20Bailey HUMB (A8/Humberside) 1st Alex BVG (A4/Bayview Glen) 2nd
20Wylie HUMB (A7/Humberside) 2nd Rodin BVG (A1/Bayview Glen) 1st
TablePlayer Opponent
13Eric & Evan JMNR (B40/Jack Miner) 1stAreeb & Kiran FLCR (B12/Fletcher's Creek) 2nd
6Mimi & Jaimee JMNR (B38/Jack Miner) 1stOrion & Evan LBP (B37/Pearson) 2nd
15Tim & Ryan JMNR (B35/Jack Miner) 1stDaniel & Daniel LBP (B27/Pearson) 2nd
5Tyler & Eric JMNR (B30/Jack Miner) 1stNick & Andrew BWMR (B11/Bowmore) 2nd
TablePlayer Opponent
10Liam & Charlie JMAN (B21/Jackman) 2ndRyan & Nathan JBEL (B3/James Bell) 1st
TablePlayer Opponent
10Ryan & Nathan JBEL (B3/James Bell) 1stLiam & Charlie JMAN (B21/Jackman) 2nd
TablePlayer Opponent
8William & Tate KKSA (B8/KKSA) 1stAiden & Luka SWAN (B6/Swansea) 2nd
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
1Fei & Christoph OGDN (B2/Ogden) 1stMagnus & Leigh BWMR (B23/Bowmore) 2nd
TablePlayer Opponent
4Jodie & Sophie PALM (B29/Palmerston) 2ndYulia & Alborz LBP (B32/Pearson) 1st
TablePlayer Opponent
15Daniel & Daniel LBP (B27/Pearson) 2ndTim & Ryan JMNR (B35/Jack Miner) 1st
7Michael & Arad LBP (B25/Pearson) 2ndMadison & Surina SWAN (B15/Swansea) 1st
6Orion & Evan LBP (B37/Pearson) 2ndMimi & Jaimee JMNR (B38/Jack Miner) 1st
4Yulia & Alborz LBP (B32/Pearson) 1stJodie & Sophie PALM (B29/Palmerston) 2nd
15Zachary & Elizabeth LBP (B42/Pearson) 2nd Henry & Zaheen BWMR (B34/Bowmore) 1st
TablePlayer Opponent
8Aiden & Luka SWAN (B6/Swansea) 2ndWilliam & Tate KKSA (B8/KKSA) 1st
11Amy & Anjali SWAN (B4/Swansea) 1stHarman & Navroop FLCR (B13/Fletcher's Creek) 2nd
16Emilija & Rachel SWAN (B1/Swansea) 2ndMichael & Jack BRWN (B28/Brown) 1st
9Evelyn & Koko SWAN (B5/Swansea) 1stAmeya & Noah DRPK (B9/Deer Park) 2nd
7Madison & Surina SWAN (B15/Swansea) 1stMichael & Arad LBP (B25/Pearson) 2nd
TablePlayer Opponent
14Yonael & Tom VALL (B16/The Valleys) 2ndEvan & Ben BWMR (B20/Bowmore) 1st
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
12Cameron & Emily UTS (B31/UTS) 1stKaranvir & Aayam FLCR (B18/Fletcher's Creek) 2nd
17William & Anirudh UTS (B33/UTS) 1stMadelyn & Rebecca DOFC (B22/Duke of Connaught) 2nd
TablePlayer Opponent
18Aidan WEST (A10/Western Tech) 2nd Wesley BVG (A3/Bayview Glen) 1st
19Ashley WEST (A9/Western Tech) 1st Aadithya BVG (A2/Bayview Glen) 2nd
19Clarinha WEST (A11/Western Tech) 2nd Justin BVG (A5/Bayview Glen) 1st
18Dominica WEST (A12/Western Tech) 2nd Ethan BVG (A6/Bayview Glen) 1st
TablePlayer Opponent
16Jack & Jamie WSWD (B39/Westwood) 1stMax & Ethan DRPK (B7/Deer Park) 2nd

This report was generated by tsh version 3.340. For more information about tsh, please contact John Chew.