Back to round index.

Toronto School SCRABBLE Championship
March 30, 2016

Round 2 Alphabetic Team Pairings

TablePlayer Opponent
18Aadithya BVG (A2/Bayview Glen) 1st Justin BVG (A5/Bayview Glen) 2nd
18Alex BVG (A4/Bayview Glen) 1st Dominica WEST (A12/Western Tech) 2nd
20Ethan BVG (A6/Bayview Glen) 2nd Clarinha WEST (A11/Western Tech) 1st
18Justin BVG (A5/Bayview Glen) 2nd Aadithya BVG (A2/Bayview Glen) 1st
20Rodin BVG (A1/Bayview Glen) 2nd Alex WEST (A10/Western Tech) 1st
19Wesley BVG (A3/Bayview Glen) 2nd Ashley WEST (A9/Western Tech) 1st
16Yasein & Logan BVG (B36/Bayview Glen) 1stYulia & Alborz LBP (B32/Pearson) 2nd
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
17Eddie & Joey BWMR (B26/Bowmore) 1stTyler & Eric JMNR (B30/Jack Miner) 2nd
4Evan & Ben BWMR (B20/Bowmore) 2ndJodie & Sophie PALM (B29/Palmerston) 1st
1Grayson & Connor BWMR (B24/Bowmore) 2ndHarman & Navroop FLCR (B13/Fletcher's Creek) 1st
3Henry & Zaheen BWMR (B34/Bowmore) 2ndAiden & Luka SWAN (B6/Swansea) 1st
6Lucas & David BWMR (B19/Bowmore) 2ndNick & Andrew BWMR (B11/Bowmore) 1st
7Magnus & Leigh BWMR (B23/Bowmore) 1stJack & Jamie WSWD (B39/Westwood) 2nd
6Nick & Andrew BWMR (B11/Bowmore) 1stLucas & David BWMR (B19/Bowmore) 2nd
8Zoe & Mireille BWMR (B41/Bowmore) 1stMichael & Arad LBP (B25/Pearson) 2nd
TablePlayer Opponent
2Michael & Jack BRWN (B28/Brown) 2ndKaranvir & Aayam FLCR (B18/Fletcher's Creek) 1st
TablePlayer Opponent
10Ameya & Noah DRPK (B9/Deer Park) 1st William & Sam UTS (B33/UTS) 2nd
5Danica & Fateh DRPK (B17/Deer Park) 1stEric & Evan JMNR (B40/Jack Miner) 2nd
15Max & Ethan DRPK (B7/Deer Park) 1stAmy & Anjali SWAN (B4/Swansea) 2nd
TablePlayer Opponent
12Madelyn & Rebecca DOFC (B22/Duke of Connaught) 1stTim & Ryan JMNR (B35/Jack Miner) 2nd
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
13Apinayaa & Gurleen FLCR (B14/Fletcher's Creek) 2ndAreeb & Kiran FLCR (B12/Fletcher's Creek) 1st
13Areeb & Kiran FLCR (B12/Fletcher's Creek) 1stApinayaa & Gurleen FLCR (B14/Fletcher's Creek) 2nd
1Harman & Navroop FLCR (B13/Fletcher's Creek) 1stGrayson & Connor BWMR (B24/Bowmore) 2nd
2Karanvir & Aayam FLCR (B18/Fletcher's Creek) 1stMichael & Jack BRWN (B28/Brown) 2nd
16Victoria & Paneet FLCR (B10/Fletcher's Creek) 1stCameron & Emily UTS (B31/UTS) 2nd
TablePlayer Opponent
19Bailey HUMB (A8/Humberside) 2nd Wylie HUMB (A7/Humberside) 1st
19Wylie HUMB (A7/Humberside) 1st Bailey HUMB (A8/Humberside) 2nd
TablePlayer Opponent
5Eric & Evan JMNR (B40/Jack Miner) 2ndDanica & Fateh DRPK (B17/Deer Park) 1st
15Mimi & Jaimee JMNR (B38/Jack Miner) 2nd Zachary & Elizabeth LBP (B42/Pearson) 1st
12Tim & Ryan JMNR (B35/Jack Miner) 2ndMadelyn & Rebecca DOFC (B22/Duke of Connaught) 1st
17Tyler & Eric JMNR (B30/Jack Miner) 2ndEddie & Joey BWMR (B26/Bowmore) 1st
TablePlayer Opponent
11Liam & Charley JMAN (B21/Jackman) 2ndDaniel & Daniel LBP (B27/Pearson) 1st
TablePlayer Opponent
14Ryan & Nathan JBEL (B3/James Bell) 2ndYonael & Tom VALL (B16/The Valleys) 1st
TablePlayer Opponent
14William & Tate KKSA (B8/KKSA) 2nd Emilia & Rachel SWAN (B1/Swansea) 1st
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
17Fei & Christoph OGDN (B2/Ogden) 2nd Madison & Tate SWAN (B15/Swansea) 1st
TablePlayer Opponent
4Jodie & Sophie PALM (B29/Palmerston) 1stEvan & Ben BWMR (B20/Bowmore) 2nd
TablePlayer Opponent
11Daniel & Daniel LBP (B27/Pearson) 1st Liam & Charley JMAN (B21/Jackman) 2nd
8Michael & Arad LBP (B25/Pearson) 2ndZoe & Mireille BWMR (B41/Bowmore) 1st
9Orion & Evan LBP (B37/Pearson) 1stEvelyn & Koko SWAN (B5/Swansea) 2nd
16Yulia & Alborz LBP (B32/Pearson) 2nd Yasein & Logan BVG (B36/Bayview Glen) 1st
15Zachary & Elizabeth LBP (B42/Pearson) 1stMimi & Jaimee JMNR (B38/Jack Miner) 2nd
TablePlayer Opponent
3Aiden & Luka SWAN (B6/Swansea) 1st Henry & Zaheen BWMR (B34/Bowmore) 2nd
15Amy & Anjali SWAN (B4/Swansea) 2ndMax & Ethan DRPK (B7/Deer Park) 1st
14Emilia & Rachel SWAN (B1/Swansea) 1stWilliam & Tate KKSA (B8/KKSA) 2nd
9Evelyn & Koko SWAN (B5/Swansea) 2ndOrion & Evan LBP (B37/Pearson) 1st
17Madison & Tate SWAN (B15/Swansea) 1stFei & Christoph OGDN (B2/Ogden) 2nd
TablePlayer Opponent
14Yonael & Tom VALL (B16/The Valleys) 1stRyan & Nathan JBEL (B3/James Bell) 2nd
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
16Cameron & Emily UTS (B31/UTS) 2ndVictoria & Paneet FLCR (B10/Fletcher's Creek) 1st
10William & Sam UTS (B33/UTS) 2ndAmeya & Noah DRPK (B9/Deer Park) 1st
TablePlayer Opponent
20Alex WEST (A10/Western Tech) 1st Rodin BVG (A1/Bayview Glen) 2nd
19Ashley WEST (A9/Western Tech) 1st Wesley BVG (A3/Bayview Glen) 2nd
20Clarinha WEST (A11/Western Tech) 1st Ethan BVG (A6/Bayview Glen) 2nd
18Dominica WEST (A12/Western Tech) 2nd Alex BVG (A4/Bayview Glen) 1st
TablePlayer Opponent
7Jack & Jamie WSWD (B39/Westwood) 2ndMagnus & Leigh BWMR (B23/Bowmore) 1st

This report was generated by tsh version 3.340. For more information about tsh, please contact John Chew.