Back to round index.

Toronto School SCRABBLE Championship
March 30, 2016

Round 3 Alphabetic Team Pairings

TablePlayer Opponent
19Aadithya BVG (A2/Bayview Glen) 2ndEthan BVG (A6/Bayview Glen) 1st
18Alex BVG (A4/Bayview Glen) 1stAlex WEST (A10/Western Tech) 2nd
19Ethan BVG (A6/Bayview Glen) 1stAadithya BVG (A2/Bayview Glen) 2nd
18Justin BVG (A5/Bayview Glen) 1stWylie HUMB (A7/Humberside) 2nd
20Rodin BVG (A1/Bayview Glen) 2ndDominica WEST (A12/Western Tech) 1st
19Wesley BVG (A3/Bayview Glen) 2ndClarinha WEST (A11/Western Tech) 1st
15Yasein & Logan BVG (B36/Bayview Glen) 1stRyan & Nathan JBEL (B3/James Bell) 2nd
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
9Eddie & Joey BWMR (B26/Bowmore) 2nd Henry & Zaheen BWMR (B34/Bowmore) 1st
2Evan & Ben BWMR (B20/Bowmore) 2ndEric & Evan JMNR (B40/Jack Miner) 1st
4Grayson & Connor BWMR (B24/Bowmore) 1stDaniel & Daniel LBP (B27/Pearson) 2nd
9Henry & Zaheen BWMR (B34/Bowmore) 1stEddie & Joey BWMR (B26/Bowmore) 2nd
7Lucas & David BWMR (B19/Bowmore) 1st William & Sam UTS (B33/UTS) 2nd
10Magnus & Leigh BWMR (B23/Bowmore) 2ndMichael & Arad LBP (B25/Pearson) 1st
3Nick & Andrew BWMR (B11/Bowmore) 2ndOrion & Evan LBP (B37/Pearson) 1st
1Zoe & Mireille BWMR (B41/Bowmore) 2ndAiden & Luka SWAN (B6/Swansea) 1st
TablePlayer Opponent
11Michael & Jack BRWN (B28/Brown) 1stYonael & Tom VALL (B16/The Valleys) 2nd
TablePlayer Opponent
5Ameya & Noah DRPK (B9/Deer Park) 2ndKaranvir & Aayam FLCR (B18/Fletcher's Creek) 1st
8Danica & Fateh DRPK (B17/Deer Park) 2nd Liam & Charley JMAN (B21/Jackman) 1st
12Max & Ethan DRPK (B7/Deer Park) 2ndHarman & Navroop FLCR (B13/Fletcher's Creek) 1st
TablePlayer Opponent
17Madelyn & Rebecca DOFC (B22/Duke of Connaught) 1stMimi & Jaimee JMNR (B38/Jack Miner) 2nd
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
17Apinayaa & Gurleen FLCR (B14/Fletcher's Creek) 1st Emilia & Rachel SWAN (B1/Swansea) 2nd
14Areeb & Kiran FLCR (B12/Fletcher's Creek) 2nd Zachary & Elizabeth LBP (B42/Pearson) 1st
12Harman & Navroop FLCR (B13/Fletcher's Creek) 1stMax & Ethan DRPK (B7/Deer Park) 2nd
5Karanvir & Aayam FLCR (B18/Fletcher's Creek) 1stAmeya & Noah DRPK (B9/Deer Park) 2nd
16Victoria & Paneet FLCR (B10/Fletcher's Creek) 1stTyler & Eric JMNR (B30/Jack Miner) 2nd
TablePlayer Opponent
20Bailey HUMB (A8/Humberside) 1stAshley WEST (A9/Western Tech) 2nd
18Wylie HUMB (A7/Humberside) 2ndJustin BVG (A5/Bayview Glen) 1st
TablePlayer Opponent
2Eric & Evan JMNR (B40/Jack Miner) 1stEvan & Ben BWMR (B20/Bowmore) 2nd
17Mimi & Jaimee JMNR (B38/Jack Miner) 2ndMadelyn & Rebecca DOFC (B22/Duke of Connaught) 1st
6Tim & Ryan JMNR (B35/Jack Miner) 2ndJack & Jamie WSWD (B39/Westwood) 1st
16Tyler & Eric JMNR (B30/Jack Miner) 2ndVictoria & Paneet FLCR (B10/Fletcher's Creek) 1st
TablePlayer Opponent
8Liam & Charley JMAN (B21/Jackman) 1stDanica & Fateh DRPK (B17/Deer Park) 2nd
TablePlayer Opponent
15Ryan & Nathan JBEL (B3/James Bell) 2nd Yasein & Logan BVG (B36/Bayview Glen) 1st
TablePlayer Opponent
13William & Tate KKSA (B8/KKSA) 2ndFei & Christoph OGDN (B2/Ogden) 1st
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
13Fei & Christoph OGDN (B2/Ogden) 1stWilliam & Tate KKSA (B8/KKSA) 2nd
TablePlayer Opponent
14Jodie & Sophie PALM (B29/Palmerston) 2ndCameron & Emily UTS (B31/UTS) 1st
TablePlayer Opponent
4Daniel & Daniel LBP (B27/Pearson) 2ndGrayson & Connor BWMR (B24/Bowmore) 1st
10Michael & Arad LBP (B25/Pearson) 1stMagnus & Leigh BWMR (B23/Bowmore) 2nd
3Orion & Evan LBP (B37/Pearson) 1stNick & Andrew BWMR (B11/Bowmore) 2nd
16Yulia & Alborz LBP (B32/Pearson) 2ndAmy & Anjali SWAN (B4/Swansea) 1st
14Zachary & Elizabeth LBP (B42/Pearson) 1stAreeb & Kiran FLCR (B12/Fletcher's Creek) 2nd
TablePlayer Opponent
1Aiden & Luka SWAN (B6/Swansea) 1stZoe & Mireille BWMR (B41/Bowmore) 2nd
16Amy & Anjali SWAN (B4/Swansea) 1stYulia & Alborz LBP (B32/Pearson) 2nd
17Emilia & Rachel SWAN (B1/Swansea) 2ndApinayaa & Gurleen FLCR (B14/Fletcher's Creek) 1st
15Evelyn & Koko SWAN (B5/Swansea) 1st Madison & Tate SWAN (B15/Swansea) 2nd
15Madison & Tate SWAN (B15/Swansea) 2ndEvelyn & Koko SWAN (B5/Swansea) 1st
TablePlayer Opponent
11Yonael & Tom VALL (B16/The Valleys) 2ndMichael & Jack BRWN (B28/Brown) 1st
TablePlayer Opponent
TablePlayer Opponent
14Cameron & Emily UTS (B31/UTS) 1stJodie & Sophie PALM (B29/Palmerston) 2nd
7William & Sam UTS (B33/UTS) 2ndLucas & David BWMR (B19/Bowmore) 1st
TablePlayer Opponent
18Alex WEST (A10/Western Tech) 2ndAlex BVG (A4/Bayview Glen) 1st
20Ashley WEST (A9/Western Tech) 2ndBailey HUMB (A8/Humberside) 1st
19Clarinha WEST (A11/Western Tech) 1stWesley BVG (A3/Bayview Glen) 2nd
20Dominica WEST (A12/Western Tech) 1stRodin BVG (A1/Bayview Glen) 2nd
TablePlayer Opponent
6Jack & Jamie WSWD (B39/Westwood) 1stTim & Ryan JMNR (B35/Jack Miner) 2nd

This report was generated by tsh version 3.340. For more information about tsh, please contact John Chew.